Blog > Komentarze do wpisu

Gorący kartofel rządzących

Głównym tematem ostatnich dni stał się gorący kartofel każdej ekipy rządzącej, nie tylko tej, czyli osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie.

Kiedyś z niepełnosprawnymi, zniedołężniałymi nie było problemu, bo zrzucano ich ze skały. Czasy się jednak zmieniły i problem stał się duży, bo takie rozwiązanie jest niehumanitarne. Więc trzeba coś innego wymyślić żeby się takich pozbyć.

Każda ekipa przerzuca się pomysłami co można w tej sprawie zrobić. I jak je słyszę, to ogarnia mnie pusty śmiech. Jedną z propozycji jest to, aby stworzyć specjalny fundusz z pieniędzy najbogatszych. Gdyby wcielić ten pomysł w życie było by tych pieniędzy naprawdę mało. Kont na Kajmanach przecież nie zajmą. Tych najbogatszych wcale nie jest aż tak dużo.

To są osoby, które odciążają Państwo od tego obowiązku. Nikt im emerytury nie zapłaci za nieodpłatną opiekę nad niepełnosprawnym. To są osoby, które często same się opiekują, bo nie każdy partner jest w stanie znieść taki ciężar psychiczny. Niestety ustawą się tego nie załatwi.

Z lekcji biologii wiemy też, że z wiekiem nie jesteśmy coraz młodsi, nie mamy tyle sił co kiedyś. Opiekunowie się starzeją razem ze swoimi podopiecznymi. Coraz ciężej jest przy opiece nad niepełnosprawnym dorosłym dzieckiem, a nie każdy niepełnosprawny jest wychudzony i waży 35 kg, ale nawet tylko tyle ważący jest ciężki przy przewijaniu, przewracani na drugi bok, jeśli nie ma się tyle siły co kiedyś. Co się stanie z tym niepełnosprawnym dorosłym, jeśli opiekun odejdzie?

czwartek, 26 kwietnia 2018, twardakobieta

Polecane wpisy